Si ta zmadhoni penisin tuaj me sodë buke: a mund të bëhet?

Shumë burra nuk janë të kënaqur me madhësinë e penisit të tyre, kështu që ata përpiqen të gjejnë një metodë që do të zgjerojë penisin e tyre. Për këtë qëllim, përfaqësuesit e seksit të fortë përdorin një shumëllojshmëri të gjerë të recetave dhe metodave, dhe disa prej tyre kërcënojnë shëndetin dhe çojnë në zhvillimin e patologjive të pashërueshme.

Ndër recetat e mjekësisë tradicionale, ju mund të gjeni mjete të tilla shëruese që përgatiten nga përbërës të thjeshtë dhe të përballueshëm, por në të njëjtën kohë ato tregojnë efikasitet të lartë dhe janë plotësisht të sigurta. Një nga këto është soda. Ky produkt është në çdo shtëpi, dhe kostoja e tij është qindarkë.

Para se të zmadhoni penisin tuaj me sode, duhet të merrni parasysh aspektet dhe rregullat e rëndësishme për përdorimin e kësaj substance.

sode për zmadhimin e penisit

A është soda e bukës efektive për zgjerimin e penisit?

Shumë njerëz janë të interesuar në pyetjen, a është e mundur të zmadhoni penisin me ndihmën e sodës? Reasonableshtë e arsyeshme t'i përgjigjemi vetëm pasi të keni analizuar përbërjen e këtij produkti.

Soda përdoret shpesh në recetat e mjekësisë tradicionale, pasi është një ilaç i shkëlqyeshëm për të luftuar inflamacionin dhe mikroorganizmat e dëmshëm.

Mos mendoni se kur përdorni këtë substancë, penisi do të rritet me hapa të mëdhenj.

Studimet kanë treguar se soda e bukës rrit efikasitetin kur përdorni metoda të tjera, domethënë këshillohet të përdoret si element ndihmës.

Si ta zmadhoni penisin tuaj me sodë buke? Aftësia për të ndryshuar madhësinë e penisit është për shkak të faktit se substanca mund të depërtojë pa pengesa në indet, dhe për shkak të veprimit të saj unik ajo hollon gjakun.

Kjo karakteristikë e bën pluhurin të pazëvendësueshëm - rrit në mënyrë aktive madhësinë e penisit.

Zmadhimi i penisit me sodë buke nuk do të tregojë rezultate normale nëse nuk ushtroni ose përdorni pajisje speciale.

Duhet të theksohet se kjo substancë mbron jashtëzakonisht penisin nga dëmtimet dhe ndërlikimet e ndryshme. Disa ushtrime mund të rrisin gjasat e mpiksjes së gjakut, por soda e bukës, për shkak të përbërjes së saj unike, mund të hollojë gjakun, i cili parandalon formimin e mpiksjes së gjakut.

receta me sodë buke për zmadhimin e penisit

Ka disa mundësi për zgjerimin e penisit me sodë buke, secila me përfitime dhe veçori individuale.

Gjithkush zgjedh një lloj specifik në mënyrë të pavarur, dhe është edhe më mirë t'i kombinosh ato, por gjëja kryesore nuk është të ekzagjerosh dozat e vendosura.

Ata që dinë ta zmadhojnë penisin me sodë buke pohojnë se fali rritet rreth 1 deri në 2 centimetra. Në përgjithësi, ky pluhur përdoret në format e mëposhtme:

 • përdoret brenda;
 • përdoret si përbërësi kryesor për vajin;
 • është një përbërës për të bërë tabaka.

Bettershtë më mirë të shikoni vizualisht gjithçka në lidhje me zgjerimin e penisit me sode - video demonstron aspektet më të rëndësishme të kësaj procedure dhe flet për rregullat themelore:

Cilësi të dobishme të sodës

Për ata që nuk janë të kënaqur me madhësinë e penisit të tyre, duhet të mësoni se si të zmadhoni penisin mashkullor me ndihmën e sodës, sepse kjo është një nga metodat më të thjeshta dhe më të përballueshme, për zbatimin e së cilës ju duhet të shpenzoni një minimumi i përpjekjeve dhe burimeve financiare.

Disa madje nuk janë të vetëdijshëm për vetitë pozitive të sodës, duke besuar se ajo përdoret ekskluzivisht për pjekje. Në fakt, vetitë medicinale të këtij produkti janë legjendare. Më hollësisht, substanca ndihmon në rastet e mëposhtme:

 • lehtëson peshën e tepërt;
 • eliminon djegiet;
 • përballon urthin;
 • përshpejton metabolizmin;
 • normalizon aciditetin në stomak;
 • përdoret për qëllime kozmetike;
 • rregullon procesin e qarkullimit të gjakut;
 • me ndihmën e sodës, penisi zgjerohet.

Zgjerimi i penisit ndodh për shkak të efektit të pluhurit në sistemin e qarkullimit të gjakut. Të gjithë e dinë se një mbledhje vërehet kur penisi dhe elementët e tij strukturorë janë të mbushur me gjak. Soda ndihmon në rritjen e qarkullimit të gjakut, për shkak të së cilës trupat shpellorë dhe sfungjer rriten në madhësi.

Si mund ta zmadhoni penisin tuaj me sodë buke?

njeriu është i ndrojtur për madhësinë e penisit

Para se të zmadhoni penisin tuaj me sodë buke, duhet të merrni parasysh disa rregulla shumë të rëndësishme për përdorimin e kësaj substance. Metoda më e zakonshme është masazhi. Për të arritur shpejt dhe në mënyrë të sigurt një rezultat pozitiv, duhet të bëni stërvitjen në mënyrë korrekte, përndryshe ekziston mundësia e dëmtimit të lëkurës së ndjeshme të phallus. Procedura përfshin disa faza:

 1. Përgatitore. Para se të zmadhoni penisin tuaj në shtëpi me sode, duhet të përgatisni organin në mënyrë që lëkura të bëhet elastike dhe qarkullimi i gjakut të rritet. Për ta bërë këtë, duhet të merrni një peshqir - është më mirë t'i jepni përparësi versionit më të butë. Pastaj duhet ta lagni me ujë të ngrohtë dhe ta mbështillni rreth penisit, lëreni për 2-3 minuta. Procedura përsëritet disa herë - të paktën 3.
 2. Masazh. Jo të gjithë dinë si ta zmadhojnë penisin me sodë përmes masazhit, qëllimi kryesor i së cilës është shtrirja e organit. Midis qasjeve, duhet të siguroni një rivendosje me cilësi të lartë të qarkullimit korrekt të gjakut duke kryer lëvizje të lehta dhe të lehta. Kur penisi shtrihet, një vëllim i madh i masës së gjakut hyn në të, pas së cilës, për shkak të masazhimit të qetë, ai do të shpërndahet në mënyrë të barabartë në të gjitha venat. Soda duhet të aplikohet direkt gjatë masazhit. Për ta bërë këtë, mjafton të marrësh një majë të substancës në duart e tua dhe "ta rrish" fjalë për fjalë në sipërfaqen e penisit. Procedura është disi e ngjashme me aplikimin e një pastrimi.
 3. Rikuperimi. Pasi të kenë përfunduar ushtrimet për të zmadhuar penisin me sodë buke, funksionimi normal i trupit duhet të rikthehet. Për ta bërë këtë, ju vetëm duhet të shtriheni dhe të relaksoheni.

Ekspertët rekomandojnë para se të kryeni zgjerimin e penisit me sodë, ju duhet të përmirësoni gjendjen shpirtërore dhe të relaksoheni. Shpesh, problemet me shëndetin e sistemit riprodhues janë të një natyre psikologjike, prandaj duhet të përgatiteni siç duhet për një rezultat të mirë.

Seksologët argumentojnë se burrat duhet të "fantazojnë" centimetrat që mungojnë në kokën e tyre, kjo do t'i lejojë ata të heqin qafe shpejt komplekset.

Kremra sode

Për të përgatitur një zgjidhje sode, duhet të merrni 2 tbsp. lugë të substancës dhe përziejeni tërësisht në 100-150 ml ujë të ngrohtë. Në zgjidhjen që rezulton, lagni garzë ose një peshqir të vogël dhe vendoseni këtë kompresë në zonën e ijeve. Madhësia e indit duhet të jetë e tillë që të jetë e mundur të përfundoni plotësisht penisin.

Zgjerimi i penisit me sodë buke me anë të locioneve supozon përdorim të përditshëm për 30 ditë. Një procedurë nuk do të tregojë ndonjë rezultat, ju duhet të aplikoni metodën vetëm në kurse. Për të rritur efektin dhe efektin pozitiv në trup, mund të shtoni pak vaj esencial në përzierje.

Vaji i cyparil, kardamomit ose ndonjë bime tjetër me aromë "mashkullore" është perfekt për këto qëllime. Aroma e vajrave thelbësore ju lejon të relaksoheni dhe të harroni problemet e ngutshme, dhe struktura e butë ndihmon në ngrohjen e trupit dhe përmirësimin e qarkullimit të gjakut.

Pas procedurës, duhet të shtriheni për pak kohë, por është edhe më mirë të flini në mënyrë që të konsolidoni rezultatin.

Soda e bukës mund të përdoret brenda për të rritur efektivitetin e zgjerimit të penisit. Ajo ka një efekt pozitiv në mjedisin e brendshëm të trupit, domethënë, kontribuon në rregullimin e funksionimit të organeve dhe sistemeve të rëndësishme.

Në disa raste, madhësia e vogël është për shkak të pranisë së sëmundjeve shoqëruese, për të cilat burri mund të mos dijë as për të. Ato çojnë në ulje të cilësisë së ereksionit ose madje shkaktojnë impotencë.

Përdorimi i substancës do të shpëtojë trupin nga toksinat dhe toksinat, të cilat mund të çojnë në patologji të rrezikshme.

sode e pijshme brenda për të zmadhuar penisin

Para se të merrni substancën, duhet të konsultoheni me një specialist - një mjek i kualifikuar do t'ju tregojë se si mund ta rrisni penisin tuaj me sodë buke dhe ta bëni atë në mënyrë të sigurt dhe sa më shpejt të jetë e mundur.

Ju duhet të filloni në doza të vogla - një e katërta lugë çaji dy herë në ditë. Kjo bëhet ndërmjet vakteve. Me kalimin e kohës, doza rritet në 1 tbsp. lugë për pritjen.

Për parandalimin e sëmundjeve të ndryshme dhe problemeve me sistemin e tretjes, është e nevojshme të përdorni një tretësirë sode - 1 lugë çaji shtohet në 150 ml ujë. Një lugë pluhur. Ju duhet të pini ilaçin në mëngjes para se të hani.

Sigurisht, përdorimi i drejtpërdrejtë i sodës nuk do të ndryshojë madhësinë e penisit, por në çdo rast do të ketë një efekt pozitiv në shëndetin e një burri dhe gjendjen e tij psiko-emocionale.

Banjat shpesh përdoren për të zmadhuar penisin me sode - rishikimet tregojnë se kjo procedurë ka një shkallë të lartë të efektivitetit. Për të përdorur këtë metodë, duhet të shtoni 100 gram substancë për çdo litër ujë.

Bazuar në këtë proporcion, vëllimi i banjës mund të rregullohet, nuk keni nevojë ta bëni ujin shumë të nxehtë, zgjedhja optimale do të ishte 40-50 gradë. Veryshtë shumë e rëndësishme që banja t'ju lejojë të relaksoheni, nuk shkakton shqetësim dhe ndjesi edhe më të dhimbshme.

Për këtë, trupi nuk duhet të dëmtohet.

banjë sode për zgjerimin e penisit

Procedura tregon efikasitetin më të madh pak para ushtrimeve, atëherë banja normalizon qarkullimin e gjakut në penis dhe relakson indet e tij. Kohëzgjatja e procedurës është afërsisht 15 minuta.

Necessaryshtë e nevojshme të zbatohen këto manipulime sa më shpesh të jetë e mundur brenda një muaji, por jo më shpesh se 2 herë në ditë.

Burrat e anketuar njëzëri thanë se soda është një substancë shumë e besueshme dhe e sigurt për rritjen e "dinjitetit" të mashkullit, e cila nuk shkaktoi ndonjë ndërlikim gjatë kursit.

Rregulloret e sigurisë

Sistemi riprodhues i mashkullit është shumë i ndjeshëm ndaj shfaqjeve të ndryshme negative, prandaj duhet të mbrohet nga faktorët patogjenë të mjedisit dhe mjedisit të brendshëm.

Pavarësisht nga cilësitë pozitive të produktit, kjo metodë mund të çojë në pasoja të rënda. Për të parandaluar këtë, është e nevojshme të ndiqni një numër rregullash që do t'ju lejojnë të mbani shëndetin tuaj në rregull.

Këto përfshijnë aspektet e mëposhtme:

 • nëse është planifikuar përdorimi i brendshëm, duhet të jeni jashtëzakonisht të kujdesshëm, veçanërisht nëse ka ndonjë sëmundje të sistemit të tretjes. Nëse stomaku është acid, atëherë marrja e rregullt e ilaçit në sasi të mëdha provokon zhvillimin e gastritit apo edhe ulçerave;
 • ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj në mënyrë që ai të përjashtojë praninë e një intolerance individuale ndaj këtij produkti;
 • në prani të një sëmundjeje të tillë si diabeti mellitus, është më mirë të përmbaheni nga përdorimi i tij në çdo formë, sepse efekti i përbërësve të tij aktivë është pikërisht në organet e qarkullimit të gjakut;
 • është e ndaluar nëse një njeri është diagnostikuar me një formacion malinj, sepse gjaku pas disa dozave të substancës bëhet më i lëngshëm, për shkak të së cilës qelizat e kancerit përhapen më shpejt në të gjithë trupin;
 • duhet të refuzoni të përdorni këtë ilaç me aciditet të ulët të stomakut, pasi kjo është e mbushur me pasoja të rënda;
 • disa burra vuajnë nga ndjeshmëria e rritur e lëkurës - lëkura ka rritur thatësinë. Kjo do të shkaktojë acarim serioz apo edhe një proces inflamator, i cili është veçanërisht i papranueshëm në sistemin riprodhues.

Importantshtë e rëndësishme të mbani mend se një rezultat pozitiv mund të arrihet vetëm nëse ndiqen rregullat e vendosura. Në të gjitha metodat e zmadhimit të penisit, rregullsia ka një rëndësi të madhe. Nëse përdorni një metodë efektive dhe të sigurt çdo ditë, atëherë sigurisht që do të funksionojë dhe shtoni disa centimetra në penis.

Kundërindikimet

Përdorimi i përbërjes ka një numër të kundërindikacioneve, të cilat duhet të merren parasysh, veçanërisht në prani të disa patologjive ose sëmundjeve kronike. Këto kundërindikacione përfshijnë:

 • dëmtimi i lëkurës, prania e skuqjeve;
 • intolerancë individuale ndaj substancës;
 • deformimi i organeve si rezultat i një procesi patologjik (në këtë rast, nuk mund të bëhet pa u konsultuar me mjekun që merr pjesë).

Në prani të faktorëve të mësipërm, substanca nuk mund të merret e jashtme dhe e brendshme, dhe në rastin e fundit, këto kundërindikacione përfshijnë edhe disa të tjera:

 • gastrit kronik ose ndonjë sëmundje tjetër që çon në një ndryshim të aciditetit në stomak;
 • reaksion alergjik;
 • formacione ulcerative.

Strictshtë rreptësisht e ndaluar të përdorni një produkt që ka skaduar, prandaj duhet të kontrollohet para se të zmadhoni penisin me sodë. Plus, duhet të refuzoni ta përdorni edhe nëse produkti ka një afat normal të ruajtjes, por pluhuri ka ndryshuar ngjyrën e tij në të verdhë, ka një erë specifike ose ndonjë devijim tjetër nga norma.

Tani e dini se si soda ndikon në zgjerimin e penisit. Për të arritur një rezultat pozitiv, duhet të ndiqni të gjitha rregullat dhe rekomandimet, si dhe të kryeni rregullisht procedurat.

Importantshtë e rëndësishme të mbani mend në lidhje me kundërindikacionet dhe komplikimet e mundshme - ato rrallë ndodhin, por ende disa burra vërejnë një përkeqësim të shëndetit.

Për të zvogëluar gjasat e këtij procesi, duhet të konsultoheni me mjekun tuaj - ai jo vetëm që do të kryejë një diagnozë të plotë të trupit, por gjithashtu do t'ju tregojë se si të përdorni sodë për të zmadhuar penisin.

Zgjerimi i penisit me sodë buke: mendime, receta, mënyra e përdorimit

Zmadhimi i penisit me sodë buke është një nga metodat e përdorura nga burrat për të trashur dhe zgjatur dinjitetin e tyre. Mjekët dhe pacientët reagojnë ndryshe në përdorimin e kësaj metode. A është e mundur dhe si ta zmadhoni penisin me sodë buke?

Përfitimet e përdorimit të sodës së bukës

Lidhur me zmadhimin e penisit, soda është e dobishme në atë që normalizon qarkullimin e gjakut në zonën gjenitale. Mbi të gjitha, parametrat e penisit gjatë periudhës së eksitimit varen drejtpërdrejt nga vëllimi i mbushjes së trupave shpellorë me gjak. Produkti i sodës ju lejon të rrisni rrjedhën e gjakut në organin riprodhues.

Përveç kësaj, soda e bukës ka këto efekte pozitive:

 1. Parandalon një rritje të mbipeshës.
 2. Përshpejton shërimin e indeve.
 3. Lehtëson urthin.
 4. Normalizon metabolizmin e substancave.

Falë këtij efekti kompleks, soda është në gjendje të zgjidhë disa probleme në të njëjtën kohë. Jo më kot përdoret për të trajtuar shumë sëmundje të trupit.

duke përdorur sodë buke për të zmadhuar penisin

Para se të filloni të përdorni metodën, është e domosdoshme të kryeni një provë ndjeshmërie.

Si të përdorni sode për zgjerimin e penisit në mënyrë korrekte?

Zgjerimi i penisit me sodë në shtëpi kryhet në mënyra të ndryshme. Secila prej tyre vlen të merret në konsideratë në më shumë detaje.

Marrja orale

Zgjerimi i penisit me sode kryhet gjithashtu me ndihmën e marrjes së ilaçit brenda. Për këtë, një zgjidhje përgatitet nga gjysma e lugës së çajit të produktit dhe një gotë qumësht. Produkti që rezulton merret çdo ditë për një muaj.

Soda e bukës përmirëson qarkullimin e gjakut, e cila ndihmon në zmadhimin e penisit. Gjithashtu, produkti ka një efekt pozitiv në cilësinë e spermës dhe qëndrueshmërinë e spermës.

Zgjidhja e sodës ndihmon jo vetëm për të rritur dinjitetin mashkullor, por edhe për të pastruar trupin, për të parandaluar formimin e tumoreve malinje, për të normalizuar metabolizmin dhe për të humbur peshën e tepërt të trupit.

Pastrimi

Zorrët janë organi më i rëndësishëm i tretjes. Me probleme në aktivitetin e tij, furnizimi me organe gjenitale prishet. Prandaj, besohet se duke pastruar zorrët, mund të arrihen rezultate më të mira në zgjerimin e penisit.

Për pastrim, mikroklisterët bëhen me një solucion tretësire. Përgatitet si më poshtë: një lugë e madhe bikarbonat natriumi derdhet me një litër ujë të ngrohtë, të zier më parë. Jepni klizmë një herë në ditë. Kursi i terapisë është 30 ditë.

Banjot e shtrirjes

Një mënyrë tjetër për të zmadhuar penisin tuaj me sodë buke është të bëni banjot alkaline. Për ta bërë këtë, shpërndani 500 g produkt sode në 3 litra ujë, pastaj shtoni në banjë. Temperatura e ujit duhet të jetë e rehatshme për trupin. Rekomandohet të bëni një banjë jo më shumë se gjysmë ore, dhe pas përfundimit, përdorni një dush kontrasti.

Banjat me sodë buke ndihmojnë që burrëria juaj të bëhet më e trashë dhe më e gjatë. Përveç kësaj, kjo metodë ju lejon të parandaloni shfaqjen e inflamacionit të gjëndrës së prostatës dhe organeve gjenitale, për të çliruar trupin nga substancat e dëmshme.

recetë e banjës me sode për zgjerimin e penisit

Pas banjës, duhet të bëni një dush me kontrast për të rivendosur qarkullimin normal të gjakut.

Ju gjithashtu mund të përgatisni banja të përqendruara, në të cilat thjesht duhet të uleni. Në këtë rast, përmbajtja e sodës për zmadhimin e organit mashkullor do të jetë më e lartë, prandaj është e rëndësishme që të mos ketë dëmtim të lëkurës së penisit. Përndryshe, do të ketë një ndjesi të pakëndshme djegieje.

Kompresat

Një opsion i mirë për zmadhimin e penisit me sodë është vendosja e kompresave. Për ta bërë këtë, përzieni 10 lugë të mëdha të produktit me një litër ujë të nxehtë. Pastaj ata marrin një rrip prej pëlhure natyrore, e zhyten në tretësirë dhe e mbështjellin rreth penisit.

Lëreni kompresën për 15 minuta, pastaj pije me ujë.

Rekomandohet të kryeni procedurën 3 herë në ditë. Falë saj, rrjedha e gjakut rritet me shpejtësi, gjë që çon në zgjatjen dhe trashjen e organit gjenital të mashkullit.

Masazh

Zgjerimi i penisit me sodë buke kryhet edhe përmes masazhit. Procedura rrit qarkullimin e gjakut, normalizon proceset metabolike. E gjithë kjo ka një efekt të dobishëm në përmirësimin e dimensioneve të burrërisë.

Masazhi kryhet si më poshtë:

 1. Më parë, lëkura e penisit është ngrohur. Për ta bërë këtë, mund të përdorni një peshqir të lagur në ujë të nxehtë.
 2. Thithni duart pak dhe spërkatni me to një sasi të vogël sodë buke.
 3. Organi riprodhues masazhohet me lëvizje të lehta fërkimi, duke lëvizur nga baza në frenum.
 4. Pas procedurës, produkti i sodës lahet me ujë të ngrohtë.

Masazhi rekomandohet në mbrëmje para se të shkoni në shtrat. Pas procedurës, duhet të shtriheni për pak kohë, lëreni trupin të relaksohet. Frekuenca e masazhit është 2 herë në javë.

Pastrim

Për të zmadhuar penisin, përgatitet një pastrim i veçantë me sode. Për këtë qëllim, një përzierje e ujit dhe ushqimit bëhet në një raport 1: 1. Rezultati duhet të jetë një grimcë. Për të rritur efektin, kësaj mase i shtohen një lugë të vogël me mjaltë të lëngshëm dhe disa pika të çdo vaji esencial që mund të stimulojë qarkullimin e gjakut.

Uji në këtë recetë mund të zëvendësohet plotësisht me vajra bimorë. Por thjesht mos përdorni një produkt luledielli. Falë tyre, përveç zgjerimit të penisit, do të jetë e mundur të përmirësohet gjendja e lëkurës, të përshpejtohet shërimi i indeve dhe të parandalohet zhvillimi i inflamacionit.

Për të zmadhuar penisin, duhet të vendosni një pastrim në sipërfaqen e tij me një shtresë të hollë të barabartë dhe të fërkoni në një lëvizje rrethore. Rekomandohet të kryeni procedurën jo më shumë se 3 herë në javë.

Kundërindikimet

Nuk është e mundur që të gjithë burrat të kryejnë zgjerimin e penisit me sode. Ka disa kundërindikacione për përdorimin e tij.

Ndalohet përdorimi i një produkti sode si agjent i jashtëm në rastet e mëposhtme:

 1. Prania e lezioneve në lëkurën e penisit.
 2. Intoleranca individuale ndaj substancës.
 3. Patologjia gjenitale.

Konsumi oral i sodës ka kundërindikacionet e mëposhtme:

 1. Gastriti kronik.
 2. Shkelja e aciditetit të stomakut.
 3. Ulçera peptike e organeve të tretjes.
 4. Reaksion alergjik.

Në asnjë rast nuk duhet të përdorni sodë që ka skaduar. Prandaj, është e rëndësishme të jeni të sigurt për freskinë e saj. Alsoshtë gjithashtu e rëndësishme t'i kushtohet vëmendje ngjyrës dhe aromës së pluhurit. Nëse hija është e verdhë, dhe aroma është e pakëndshme, atëherë është e ndaluar të përdorni produktin.

madhësia e penisit pas përdorimit të sodës së bukës

Në disa burra, penisi në një gjendje të ngritur është më pak se 10 cm, me një gjendje të tillë patologjike, përdorimi i sodës nuk do të japë një rezultat.

Receta të tjera për zgjerimin e penisit me sodë buke

Ju mund të përdorni mjaltë, vaj ulliri, dhe madje edhe balsam mentoli për të rritur sodën e bukës. Le të shqyrtojmë receta të ngjashme në më shumë detaje:

 1. Sode dhe vaj ulliri. Kjo përzierje unike ka një efekt të dyfishtë: nga njëra anë, soda e bukës përmirëson rrjedhën e gjakut dhe nga ana tjetër, vaji rrit elasticitetin e indeve. Për të marrë një ilaç, duhet të merrni 3 lugë sode dhe vaj ulliri, duke i përzier plotësisht. Pomada fërkohet në penis me lëvizje të buta.
 2. Balsam sode dhe mentol. Meqenëse ky balsam përmban një numër vajrash thelbësorë të dobishëm, ai ka një efekt pozitiv në trup, duke normalizuar rrjedhën e gjakut dhe duke ndihmuar në përmirësimin e proceseve metabolike. Për të përgatitur produktin, është e nevojshme të shpërndahet soda në një sasi të vogël uji derisa të merret një përzierje pastë, pas së cilës duhet të shtohet një balsam në madhësinë e një koke shkrepëseje në çdo lugë gjelle të përbërjes. Masa që rezulton zbatohet në perineum dhe penis. Nëse ndodh një ndjesi djegieje, produkti duhet të lahet menjëherë me ujë të ftohtë.
 3. Sode dhe mjaltë për zgjerimin e penisit. Kur gatuhet si duhet, është një produkt shumë i fuqishëm. Për të zmadhuar penisin me sode, duhet të përzieni një lugë çaji sode me 0, 5 lugë çaji mjaltë të lëngshëm. Produkti i përfunduar zbatohet në penis për disa minuta, pas së cilës duhet të lahet me ujë të ngrohtë.
 4. Sode dhe xhensen. Kjo bimë medicinale përdoret shpesh për të luftuar mosfunksionimin seksual. Përdorimi i xhensenit në kombinim me sodën e bukës lejon një efekt terapeutik vërtet të lartë. Receta për zmadhimin e penisit me sode përgatitet si më poshtë: në një përzierje pastë të përftuar nga hollimi i sodës me një sasi të vogël uji, duhet të shtoni rrënjë të freskët të xhensenit të grimcuar në një blender në përpjesëtime 3: 1. Fërkojeni vajin në penis dhe në zonën pubike.

Efekt negativ në trup

Soda e bukës është një produkt natyral, prandaj përdorimi i saj është praktikisht i padëmshëm. Por ju nuk duhet të tërhiqeni nga përdorimi i hidrokarbonatit. Përndryshe, soda mund të dëmtojë trupin.

Produkti, kur përdoret shpesh në doza të mëdha, mund të shkaktojë dëmtime të mukozës së traktit gastrointestinal. Kjo, nga ana tjetër, mund të provokojë shfaqjen e ulcerave në sipërfaqen e brendshme të organeve.

Kur soda kombinohet me ujë, formohet dioksid karboni. Si rezultat, marrja e një tretësire sode mund të çojë në formimin e tepërt të gazit dhe fryrjen e barkut.

Çfarë efekti duhet të pritet

Shumë burra që duan të zmadhojnë organet gjenitale po pyesin se çfarë efekti mund të presin kur përdorin sodë buke.

Së pari, nuk ka nevojë të shpresojmë për një mrekulli, sepse është e garantuar që të rritet penisi vetëm me një metodë kirurgjikale.

Recetat me bazë sode kanë më shumë një efekt shërues, i cili, megjithatë, mund të çojë në një rritje të lehtë të penisit. Kështu, zmadhimi i vërtetë i penisit me ndihmën e sodës është brenda 1-2 cm.

Opinione të specialistëve dhe burrave

Lidhur me metodën e zmadhimit të penisit me ndihmën e sodës, mund të gjeni mendime pozitive dhe negative të mjekëve dhe vetë pacientëve.

Sipas pacientëve, kjo metodë e zgjerimit ndihmon për ta bërë dinjitetin mashkull 1 cm më të gjatë tashmë një muaj pas përdorimit të parë. Mendimet e mjekëve janë të ndara, disa janë kategorikisht kundër përdorimit të sodës, të tjerët mbështesin burrat në këtë. Por të gjithë mjekët dhe pacientët pajtohen në të njëjtin mendim - një hobi për një produkt sode është i mbushur me pasoja negative në shëndet.

Metoda e zmadhimit të penisit me sode është një metodë efektive, por kërkon kujdes të veçantë kur aplikohet. Nëse procedurat kryhen në mënyrë korrekte, rezultati nuk do të vonojë shumë.